Újabb 26 fős indiai csoportot fogadott gyülekezetünk, orvostanhallgatókat, akik Ukrajna háborús területeiről menekülnek.

Egy gyors csoportkép a köszöntő előtt

A fiatalokat Dr. Zalatnay István vezető lelkész köszöntötte a templomban, biztosítva őket arról, hogy jó helyen vannak és szeretettel fogadtuk őket.

A diákokat segíti nagykövetségük is de itt töltik napjaikat szinte családias hangulatban és várják a hazaindulást. A szüleik pedig izgatottan várják őket otthon, Indiában. Szerencsére tudjukbiztosítani, hogy az éteren át megnyugtassák családjaikat.

A gyülekezet pedig örömmel fogad be nehéz élethelyzetben arra rászorulókat, hiszen Reménység Szigete egy hasonló helyzetben alakult meg karitatív céllal egykor – zárta üdvözletét Dr. Zalatnay István, akinek szavait meghatódva és tapssal fogadták a leendő orvosok.

Fotók: Handó Gergely