20 éves a Reménység Szigete

a Reménység Szigete 20 éves jubileumán

(2012. szeptember 2.)

P R O G R A M

10.00-11.30 Úrvacsorás istentisztelet (Zalatnay István, Uri Imre)

11.30-13.00 Népzene, néptánc a színpadon (Göncöl zenekar, táncosok: Németh Zsófia és barátai) Ezzel párhuzamosan a gyülekezet életének bemutatása:

• az építkezésekről az „ótemplomban” /volt imaház/ (házigazda: Schliszka Csaba építész)
  • a gyülekezet bábos műhelyéről a „teázóban” (házigazda: Lovas Józsefné és Turcsányi Márta)
  • az egész Kárpát-medencéből gyűjtött fejfagyűjteményéről az altemplomban (házigazda: Polony Levente és Bogár Sándor)

Közben: Ebéd (a Regisztrációnál előre vásárolt ebédjeggyel)

13.00-14.30 Ami volt – ami elmúlik – és ami megmarad. Néprajzosok beszélgetése hagyományról, vallásról, kultúráról (Deáky Zita, Kallós Zoltán, Kelemen László, Mohay Tamás, Zelnik József)

14.30-15.00 A Kallós Alapítvány válaszúti központjának életéről (mesék, táncok gyermekektől és felnőttektől).

15.00- Mi történt 20 éve? Hogyan jött létre a Reménység Szigete? Az alapító lelkész álmairól, küzdelmeiről fiai Németh Zsolt és Németh Áron beszélnek, a már akkor is gyülekezeti tagok emlékeiket idézik fel (előre felkérve: Kertész Jenő, Lovas Józsefné, Papp Béla, Tókos Jolán, Trombitás Irma)

Gyakorlati tudnivalók:

• „Erdélyi Gyülekezet” jelzésű 18 személyes különbusz egész nap jár az Örs vezér tere (Metró kijárattól jobbra 50 m-re lévő megálló) és a Reménység Szigete között;
  • A Regisztrációnál, kérjük, ellenőrizzék címüket, ha van, adják meg e-mailjüket;
  • A Regisztrációnál vásárolható ebédjegy, az étterem végében büfé található;
  • Az 1. sz. hosszú épületben megtekinthető a gyülekezettörténeti kiállítás;
  • Az Erdélyi Emlékkertben elhelyezendő családi emléktábla, valamint urnahely rendelhető;

Körlevél és felhívás a a Székely Mikó Kollégium ügyében